'dan itibaren

Air France ile

5 Gece

4*-5* Oteller

CANCUN

Air France ile uçuşlar, Otel konaklamaları, Transferler, Seyahat Sigortası, Tüm vergiler dahildir

RezervasyonE-Posta
Cep Telefonu
İş Telefonu
Ev Telefonu
Captcha Image

Cancun

Yucatán Yarımadasının kuzeydoğu kıyılarının açığında, 21 km uzunluğunda ve 0,4 km genişliğinde L biçimli bir adada yer alan tatil bölgesi, daha çok hizmet sektörüne dayanan anakaradaki Cancún kentine bir geçitle bağlanır. Cancún Adası ile Cancún kentinin kapladığı kıyı kesiminde sayısız beyaz kumlu plajlari palmiye koruları ve mercan kayaları bulunur. Quintana Roo eyaletinin güneyindeki cangıllar yıllık yağışın büyük bölümünü çektiğinden, kentte yağmur mevsimi hemen hemen hiç görülmez.

Meksika’nın Pasifik Okyanusu kıyısındaki kenti Cancun, 1970’lerde balıkçılıkla uğraşan 120 kişilik bir kasaba şimdi, neredeyse yılda iki milyon ziyaretçiyi bünyesinde barındıran, yarım milyonluk nüfusa sahip bir şehir haline gelmiştir. Cancún, sınırsal olarak Miami’ye, Mexico City’den daha yakındır ve eğer her şey dahil turlarla gelirseniz, bu şehrin size sunacak pek çok şeyi vardır: Beyaz kumsallardaki modern oteller, paraşüt gibi yüksek sınıf eğlence seçenekleri, jet kayağı, tüplü dalış ve golf; heyecan verici gece hayatı. Buradan Yucatán’a kolay erişilebilir.

Bağımsız ziyaretçiler için ise, her şey daha pahalıdır ve bu, rahatsız edici olabilir. Bir gecenizi burada geçirmek zorunda kalabilirsiniz ama paranız yeterli değilse, buranın gerçek güzelliklerinden mahrum kalabilirsiniz. Cancún iki bölüme ayrılmıştır: Kentin gittikçe yaşlanan, alışverişe ve oturmaya elverişli merkezi ticari kısmı ve otellerin bulunduğu, turistlerin “Cancún Adası” etrafında dolaştıkları, geçitleriyle anakaraya bağlanan dar ve kumlu yolların mevcut olduğu bölge.

İklim

Sıcak ve tropikal bir iklimi vardır. Yıl boyu hava sıcaktır ve yağış ihtimali vardır. Ama özellikle Mayıs-Ekim arası hava daha çok ısınır ve daha fazla yağış gözlenir. En kuru mevsim Şubat-Mayıs arasıdır.

Alışveriş

Plaza Kukulkan istediğiniz ürünleri, dünya çapında ün yapmış markaları rahatlıkla bulabileceğiniz yerlerden bir tanesidir. Ayrıca yerel pazarlarda da Meksika’ya ait hediyelik eşyalar bulunabilir.

Yeme & İçme

Tortilla! Meksika’nın en öenmli ve en tanınmış yiyeceği, pek çok yerde olduğu gibi Cancun’da da görmek mümkün. Karayipler gibi zengin bir bölgede bulunduğundan şehirde en çok tüketilen yiyeceklerin başında da deniz ürünleri gelir. Turistik bir şehir olması sebebiyle dünya mutfağından çok çeşitli restoranlar da bulmak mümkündür. Meksika baharatları hemen hemn tüm yemeklerde kullanıldığından herkesin damak zevkine de uymayabilir.

Gece Hayatı & Eğlence

Gece hayatının en çok yoğunlaştığı yerler otel barlarıdır.

PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL-PARİS-CANCUN

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 02:15’de bulunma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin tamamlanmasından sonra, Air France Hava Yolları’nın AF1391 sayılı uçağı ile saat 04:15’de Paris’e uçuş. Saat 07:00’de varış ve transfer salonundan geçip Air France Hava Yolları AF650 sayılı uçak ile saat 12:30’da Cancun’a hareket, Saat 16:15’de varış ve otelinize transfer.Geceleme otelinizde.

2.-5. Gün: CANCUN

Toplam 5 gün boyunca otelinizde konaklama. Günleriniz muhteşem plajları ile Karayip denizinden ve güneşinden faydalanmak üzere serbest.

6. Gün: CANCUN-PARİS-İSTANBUL

Otelde kahvaltı sonrası serbest zaman. Akşam saatlerinde havaalanı transferi. Bilet ve bagaj işlemlerinizin ardından Air France Hava Yolları’nın AF651 sefer sayılı uçağı ile saat 19:30’da Paris’e hareket. Ertesi gün yerel saat ile 12:10’da varış. Uçak değiştirerek Air France Hava Yolları AF5088 ile saat 15:25’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 19:55’de İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış ve TravelClub International hizmetlerinin sonu.

* Yukarıdaki program örnek olarak hazırlanmış olup, arzu ettiğiniz takdirde isteğiniz doğrultusunda değiştirilebilir.

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
 • Air France Hava Yolları ile İstanbul - Paris – Mexico City - Paris - İstanbul uçuşları
 • Air France Hava Yolları ile Mexico City - Cancun - Mexico City uçuşları
 • Seçilecek otelde 5 gece konaklama
 • Tüm Havaalanı ve güvenlik vergileri
 • Havaalanı/otel/havaalanı transferleri
 • Seyahat sigortası
GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Şahsi harcamalar
 • Yurtdışı çıkış vergisi (kişi başı 15 TL)
 • Meksika vizesi (Amerika vizesi olanlara gerekli değil)
OTELLER ve FİYATLAR

* Detaylı bilgi için lütfen seyahat danışmanımızla irtibata geçiniz
** Fiyatlar; şu andaki müsaitliklere göre hazırlanmıştır.
*** Seyahat tarihinde havayolu ve otel ücretlerine gelecek değişiklikler fiyatlara yansıtılır
.

 • TURSAB
 • JATA