'dan itibaren

THY ile

5 Gece

4* Oteller

CAPRİ

Türk Hava Yolları ile uçuşlar, Otel konaklamaları, Transferler, Seyahat Sigortası, Tüm vergiler dahildir

RezervasyonE-Posta
Cep Telefonu
İş Telefonu
Ev Telefonu
Captcha Image

Capri

Capri, Sorrentine Yarımadası açıklarında, Napoli körfezinin güneyinde kalan İtalyan adası. Roma Cumhuriyeti döneminden beri sayfiye yeri olarak kullanılmıştır.Capri, Kampanya bölgesi kentlerinden Napoli'ye bağlıdır. Capri şehri adanın başlıca yerleşim alanıdır. Marina Piccola ve Marina Grande (adanın ana limanı) adında bitişik iki limanı vardır. Anacapri'nin diğer sakinleri, batıdaki yüksek tepelerde yerleşiktir.Capri adının etimolojisi, adanın bilinen ilk kolonist sakinleri olan Yunanlılara kadar geri gider. Buna göre "Capri" adı, belki de Latince "Capreae" (keçiler) kelimesinden değil, Yunanca "Kapros" (vahşi domuz) kelimesinden türetilmiştir.

Gezilecek Yerler

Adanın belli başlı görülecek yerleri arasında, Marina Piccola (küçük liman), villaların sıralandığı yüksek panoramik gezinti yolu olan Tragara Belvedere'si, denizden yükselen kireçtaşı kayalıklar (Faraglioni), Anacapri, Mavi Grotto (Grotta Azzurra) ve Roma İmparatorluk villalarının kalıntıları sayılabilir.

PROGRAM

1. Gün: İstanbul–Napoli-Capri

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 06:30’da bulunma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin tamamlanmasından sonra Türk Hava Yolları TK 1879 sefer sayılı uçağı ile saat 08.35’de Napoli’ye hareket. Yerel saat ile 09:55’da Napoli Havalimanına varış ve pasaport, gümrük işlemlerinin ardından otelinize transfer. Odalarınıza yerleşmenin ardından dinlenmek üzere gününüz serbest. Geceleme otelinizde.

2.-5. Gün: Capri

Toplam 5 gece otelinizde oda kahvaltı konaklama. Bu muhteşem kasabanın güzelliklerini keşfetme ve denizinden faydalanma imkanı. Gecelemeler otelinizde.

6. Gün: Capri-Napoli-İstanbul

Otelde kahvaltı sonrası havaalanı transferi. Bilet ve bagaj işlemlerinizin ardından saat 10:55’de Türk Hava Yolları TK 1880 sefer sayılı uçak ile Istanbul’a hareket. Yerel saat ile 14:05’de Atatürk Havalimanı’na varış ve TravelClub International hizmetlerinin sonu.

* Yukarıdaki program örnek olarak hazırlanmış olup, arzu ettiğiniz takdirde isteğiniz doğrultusunda değiştirilebilir.

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
  • Türk Hava Yolları İstanbul - Napoli - İstanbul uçuşları
  • Tercih edeceğiniz otelde 5 gece Oda Kahvaltı konaklama
  • Tüm Havaalanı ve güvenlik vergileri
  • Havaalanı/otel/havaalanı transferleri
  • Seyahat sigortası
GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  • Şahsi harcamalar
  • Yurtdışı çıkış vergisi (kişi başı 15 TL)
  • Schengen Vize ücreti
OTELLER ve FİYATLAR

* Detaylı bilgi için lütfen seyahat danışmanımızla irtibata geçiniz
** Fiyatlar; şu andaki müsaitliklere göre hazırlanmıştır.
*** Seyahat tarihinde havayolu ve otel ücretlerine gelecek değişiklikler fiyatlara yansıtılır
.

  • TURSAB
  • JATA