'dan itibaren

Türk Hava Yolları ile

7 gece / 8 gün

4* ve 5* Oteller

GÜNEY AFRİKA

CAPE TOWN (3) - KRUGER PARK (2) - SUN CITY (2)

Türk Hava Yolları ile uçuşlar, Otel konaklamaları, Transferler, Seyahat Sigortası, Tüm vergiler dahildir.

RezervasyonE-Posta
Cep Telefonu
İş Telefonu
Ev Telefonu
Captcha Image

GÜNEY AFRİKA

7 Gece / 8 Gün
Türk Hava Yolları

PROGRAM

1.Gün: İstanbul

Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalindeki TravelClub Ofisinde saat 23:55’de buluşma.

2.Gün: İstanbul - Cape Town

Check in işlemlerinin yapılması sonrası saat 01:55’de Türk Hava Yolları TK44 sefer sayılı uçağı ile hareket. Yerel saat ile 12:10’da Cape Town’a varış ardından bizi bekleyen özel aracımız ile şehir turunun yapılması; City Hall,Parlemento, Groothe Kerk, Jamai Camii (diğer adı Kraliçe Victoria camisi), Maly Meydanı, Adderly Caddesi, Riebeck Heykeli, Ümit Kalesi, Company Gardens, Long Street gibi şehrin turistik ve tarihi yerleri görülecektir. Tur bitimi otele transfer ve odalara yerleşme.. Geceleme otelinizde.

3.Gün: Cape Town

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından tüm günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra düzenlecek olan yarım günlük Masa Dağı (Table Mountain) ve Şarap tadımı turuna katılma imkanı. Şehrin simgesi olarak kabul edilen ve teleferik ile ulaşılabilen dağdan şehrin ve okyanusun blüyüleyici manzarasını görme imkanı. Oteldeki kahvaltıdan sonra bu sabah turumuza KWV çiftliğini ziyaret ederek başlayacağız. 45 dakikalık bir yolculuktan sonra geleceğimiz bu çiftlikte önce mahsenleri geziyor ardından şarap tadımı yapıyoruz.Daha sonra 1679da kurulmuş olan Stellenbosh kasabasına geçiyor ve şaraplari, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Bölgedeki çiftliklerden birinde öğle yemeğimiz aldıktan sonra Spier Çiftliğinde Eagle Encounter’da Güney Afrika’nın vahşi kuşlarını yakından görüyoruz. Sonrasında 45 dakikalık bir yolculuğun ardından Masa Dağı’nın 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

4.Gün: Cape Town

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından tüm günümüz serbes. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra düzenlecek olan tam günlük Ümit Burnu ve Penguen adası turuna katılma imkanı. Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacaktır. Tekne ile açılarak Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Sonrasında Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te feniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Parkın yakınlarında şirin Kommetije Balıkçı Köyü’nde deniz mahsulleri restaurantında alacağımız öğle yemeğinden sonra Chapmen’s Peak Burunu ve Hout Bay üzerinden manzaralı deniz şiriti ile Cape Town’a dönüş. Geceleme otelinizde.

5.Gün: Cape Town - Kruger Park

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından havaalanına transfer ve yerel havayoları ile Johannesburg aktarmalı Kruger Park’a uçuş. Otelimize transfer sonrası kısa bir istirahat ve ardından günbatımı safarisi. Geceleme lodge’umuzda.

6.Gün: Kruger Park

Sabah gün doğmadan başlayacağımız safari Kruger National Park’ın içinde bütün gün sürecek. Fotoğraf makineleriniz ve video kameralarınız ile Kruger Park içinde hür bir şekilde yaşayan vahşi hayvanları görme,izleme ve fotoğraf çekme imkanı. Güney Afrikanın dünyaca ünlü Kruger Milli Parkı 1898 yılında kurulmuştur. Yüzölçümü bir çok ülkeden daha büyük olan park yaklaşık 2 milyon hektarlık bir alanı kaplar. Kruger Milli Parkı ev sahipliği yaptığı 336 ağaç, 49 balık, 34 amfibi, 114 sürüngen, 507 kuş ve 147 memeli türüyle kendi alanında ulaşılmazdır. Masorini ve Thumela’daki San’lara ait mağara resimlerinden de anlaşılabilecği gibi insanın Lowveld doğa ortamıyla tanışması çok eski çağlara dayanır. Parkın sekiz giriş kapısı bulunmaktadır. Daha sonra otelimize dönüş, akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7.Gün: Kruger Park - Sun City

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından havaalanına transfer. 1 saatlik bir iç hat uçuşunun ardından altın şehir Johannesburg’a hoşgeldiniz. Burada bizi bekleyen aracımızla Sun City’e doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık iki buçuk saat sürecek. Otele varışımızda odalarımıza yerleşiyoruz.

8.Gün: Sun City

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest ve su sporları, golf, tenis, alışveriş, casino veya benzeri diğer imkanlardan yararlanıp dünyanı gözde merkezinde güzel vakit ve unutulmaz anılarla dolu bir gün yaşama imkanı. Geceleme otelimizde.

9.Gün: Sun City - İstanbul

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının özel otobüsümüz ile Johannesburg’a hareket. Johannesburg’a varışımızda yapacağımız şehir turunda eski şehir Merkezi, Houghton, Mandela Evi, Rosebank, Sandton'i göreceğiz. Nelson Mandela meydanında vereceğimiz molanın ardından havalimanına transfer. Türk Hava Yollarının TK039 sefer sayılı uçağı ile 18:25te İstanbul’a hareket. Geceleme uçağımızda.

10.Gün: İstanbul

Yerel saat ile 05:00’te İstanbul’a varış ve TravelClub International hizmetlerinin sonu.

Bir başka Travel Club gezisinde görüşmek dileğiyle…

OTELLER ve FİYATLAR

Detaylı bilgi için lütfen seyahat danışmanımız ile iletişime geçiniz.

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Cape Town / Johannesburg -İstanbul ekonomik sınıf uçuş biletleriniz
 • Yerel Hava Yolları ile Cape Town - Johannesburg - Kruger Park ekonomik sınıf uçuş biletleriniz
 • Yerel Hava Yolları ile Kruger Park - Johannesburg - Sun City ekonomik sınıf uçuş biletleriniz
 • Tüm alan vergileri
 • Programda geçen tüm turlar ve transferler
 • Deluxe otellerde toplam 7 gece konaklama
 • Kruger Milli Parkında tam pansiyon konaklama
 • 2 adet Safari
 • Sun City’de 1 saatlik tanıtım gezisi
 • 3 öğle yemeği (Masa Dağı ve Şarap Bağları, Ümit Burnu ve Kruger Park’ta)
 • Seyahat sigortası
 • Lokal Rehberlik Hizmeti
GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
 • Programda belirtilmeyen geziler
 • Şahsi harcamalar
 • TURSAB
 • JATA