'dan itibaren

THY ile

7 gece / 8 gün

JAPONYA

SAKURA ZENSEN-KİRAZ ÇİÇEKLERİ MEVSİMİ TOKYO (3) KYOTO (2) OSAKA (2)

THY ile uçuşlar, Otel konaklamaları, Transferler, Seyahat Sigortası, Tüm vergiler dahildir.

RezervasyonE-Posta
Cep Telefonu
İş Telefonu
Ev Telefonu
Captcha Image

JAPONYA

7 Gece / 8 Gün

Türk Hava Yolları

 

PROGRAM

1.-2. Gün: İstanbul - Tokyo

Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalindeki TravelClub Ofisinde saat 11:40'ta buluşma. Check-in işlemlerinin yapılması sonrası saat 01:40'ta Türk Hava Yolları TK52 sefer sayılı uçağı ile hareket. Ertesi gün yerel saat ile 19:10'da Tokyo'ya varış, ardından bizi bekleyen özel aracımız ile şehir turunun yapılması; Turumuz esnasında Asakusa Sensoji Tapınağı, Edo Tokyo Müzesi ziyaret edilecek, Nakamise Alışveriş caddesi gezilecektir. Yerel bir restorantta vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından şehir turumuzu Tokyo'nun en ünlü alışveriş caddesi Ginza, Kraliyet Sarayı, Meiji Jingu Tapınağı, Odaiba bölgesi gibi kentin tarihi ve turistik yerlerini görerek bitiriyoruz ve otelimize transferimiz yapılıyor. Odalara yerleşmenin ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3. Gün: Tokyo

Sabah Kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimizle alternatif olarak düzenlenecek olan Nikko & Kegon Şelalesi turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda özel aracımız ile Tokyo’nun yaklaşık 140 km kuzeyinde bulunan , M.S 8.yüzyıl Japon eserleri ile tanınan ve UNESCO Dünya mirası listesine dahil edilmiş Nikko şehrine gideceğiz. 17.yüzyılın başında Japonya’yı yöneten ünlü hükümdar Şogun Tokugava’nın mozolesi ve 767 yılında inşa edilmiş Futarasan Şinto Tapınağı göreceğimiz yerlerden bazıları. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından bölgenin doğa harikası olan Kegon Şelalesi’ne gidilecektir. Yaklaşık 100 metre yükseklikten kayaları yararak akan Japonya’nın bu en güzel ve en ünlü şelalesini gördükten sonra Tokyo’ya dönüş. Geceleme otelimizde.

4.Gün: Tokyo - Hakone - Tokyo

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlermizle alternatif olarak düzenlenecek olan Japonya'nın en yüksek dağı olan Fuji Dağı ve Hakone turuna başlıyoruz. Görkemli Fuji Dağı'nda 5.station'a kadar çıkacaksınız. Hakone'de halen aktif sülfür rüzgarları ve sıcak su kaynaklarıyla ünlü Owakudani Kaynayan Vadi'yi ziyaret edeceksiniz. Öğle yemeğinin lokal bir restorantta alınmasının ardından Hakone teleferiğine binerek muhteşem manzaralara tanık olacak, Ashi Gölü'nde tekneyle gezeceksiniz. Turumuzun ardından ootelimize transfer. Geceleme otelimizde.

5.Gün: Tokyo - Kyoto

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılarak Shinagawa tren istasyonuna hareket ediyoruz. Hızlı tren Shinkansen ile Kyoto’ya hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi trende alıyoruz. Kyoto’ya varışımızı takiben yapacağımız panoramik şehir turunda Kiyomizu Tapınağı'nı görecek, şehrin en güzel sokaklarından Sanneizaka ve Ninenzaka'dan geçeceksiniz. Kinkakujii Tapınağı ile barındırdığı kültürel hazineleri, Kiyomizudera Tapınağı'nı ve şehrin en ünlü geyşa bölgesi olan Gion’u gezeceksiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme Kyoto’daki otelimizde.

6.Gün: Kyoto - Nara - Kyoto

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimizle alternatif olarak düzenlenecek olan Japonya'nın ilk başkenti olan Nara turumuzu gerçekleştirmek üzere Nara'ya hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan ve dünyanın en büyük bronz Buddha heykeline ev sahipliği yapan Todaiji Tapınağı'nı görüyoruz. Bu tapınak aynı zamanda dünyanın en büyük ahşap yapısı olarak biliniyor. Yapımı şehirle eşzamanlı olan ve şehri koruduğuna inanılan Kasuga Tapınağı'nı ve Geyik Parkı'nı görüyoruz. Öğle yemeğimizi lokal bir restorantta aldıktan sonra Kyoto'ya geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

7.Gün: Kyoto - Hiroşima - Osaka

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelimizden hareketle Kyoto Tren istasyonuna varış ve hızlı trenle Hiroşimaya hareket. Varışı takiben Hiroşima turu yapılacaktır. Bu turumuzda Barış müzesi ve İtsukushima Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Turun devamında alacağımız öğle yemeğinden sonra tekrar tren istasyonuna transfer. Hızlı trenle Osaka’ya hareket. Varışımızı takiben otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Osaka’da otelimizde.

8.Gün: Osaka

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Osaka şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu turumuzda Osaka Kalesi, Kaiyukan Akvaryumu, Umeda Sky Binası , Shinsaibashi gibi şehrin önemli yerlerini gezerek tamamlıyoruz. Öğle yemeğini tur esnasında lokal bir restorantta alıyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme Kyoto’daki otelimizde.

9.Gün: Tokyo - İstanbul

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimiz ve Tokyo-İstanbul uçuşu için havalimanına transfer. Hava Yollarının TK53 tarifeli seferiyle 21:25'te uçuşumuz gerçekleşecektir.

10.Gün: İstanbul

Yerel saat ile 03:35'te İstanbul'a varış ve TravelClub International hizmetlerinin sonu.

Bir başka Travel Club gezisinde görüşmek dileğiyle…

OTELLER ve FİYATLAR

Detaylı bilgi için lütfen seyahat danışmanımız ile iletişime geçiniz.

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
 • Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıfı gidiş - dönüş uçak bileti ve alan vergileri
 • Havalimanı vergileri
 • Havaalanı transferleri
 • 4 yıldızlı otellerde 7 gece oda kahvaltı konaklamalar
 • Tokyo - Kyoto, Osaka - Hiroshima - Osaka arası hızlı tren ile ulaşım
 • Tokyo, Kyoto, Hiroşima ve Osaka'da yapılacak şehir turları
 • Şehir turlarında alınacak 4 öğle yemeği
 • Programda belirtilen tekne gezileri
 • Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Seyahat sigortası
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
 • Programda belirtilmeyen geziler
 • Şahsi harcamalar
 • Nikko & Kegon turu 
 • Fuji & Hakone turu
 • Nara turu
 • TURSAB
 • JATA