'dan itibaren

THY ile

7 gece / 9 gün

4* ve 5* Oteller

KÜBA

Havana (3) - Trinidad (2) - Varadero (2)

THY ile uçuşlar, Otel konaklamaları, Transferler, Seyahat Sigortası, Tüm vergiler dahildir.

RezervasyonE-Posta
Cep Telefonu
İş Telefonu
Ev Telefonu
Captcha Image

KÜBA

7 Gece / 9 Gün
Türk Hava Yolları

PROGRAM

1.Gün: İstanbul - Havana

Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalindeki TravelClub Ofisinde saat 11:40’da buluşma. Check in işlemlerinin yapılması ve Türk Hava Yolları’nın TK183 sefer sayılı uçuşu ile saat 01:40’ta Havana’ya hareket. Yerel saat ile 07:50 varışın ardından özel aracımız ile otelimize transfer. Otele varışımızda hoş geldiniz kokteylimiz ve sonrasında odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.Gün: Havana

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Havana şehir turu için otelden ayrılıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Havana Üniversitesi,Armas Meydanı,Şehir müzesi,Morro Kalesi, Katedral Meydanı, El Prado Devrim Meydanı, Büyük Casino ve eski Amerikan arabaları ile Melacon sahil şeridi,El Templete,Villanueva Sarayı,Rum Müzesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi sonrası otelimize transfer. Akşam dilerseniz extra olarak devrim öncesi mafya babaları ‘nın özel masalarının bulunduğu ünlü Tropicana'da 200 dansçı, şarkıcı ve figurandan oluşan renkli Karayip şovunu izleyebilirsiniz. Tur bitiminde otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.

3.Gün: Havana

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz alternatif olarak tam gün sürecek olan Pinar del Rio ve yeryüzü cennetlerinden biri olan Vinales Vadisi'ne katılabilir. Bu turumuzda Indian mağarası ve mağara içinde yapacağımız tekne gezisi sonrası Sierra de los Organos kaya boyamalarını göreceğiz. Öğle yemeğmizi El Palenque de los Cimarrones restaurantında aldıktan sonra; dünyaca meşhur Küba purolarının yapıldığı Pınar Del Rio’da puro fabrikasında puro yapımı görülecektir. Tur bitiminde otelimize dönüş ve geceleme otelde.

4.Gün: Havana - Cienfuegos - Trinidad

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Trinidad’a hareket için otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık iki saatlik yolculuk sonrası bugünkü ilk gezimiz; Montemar Park'ta; Hazine Gölü'nde sürat tekneleri ile Küba adasının yerli halkının tanıtıldığı Indian köyü ve ardından Timsah çiftliğini olacaktır. Daha sonra Küba'nın güney sahillerindeki önemli ticaret limanı Cienfuegos'u geziyoruz. Burada Tomas Terry Tiyatrosu, De Vale Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Trinidad’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızı takiben otelimize transfer ve hoşgeldiniz koyteylimizin ardından odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

5.Gün:Trinidad

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Trinidad şehir turuna çıkıyoruz. Bu turumuzda mimarisi ve dekorasyonu ile ünlü eski Küba evlerinden Romantizm Müzesi, Cantero Sarayı, Plaza Mayor, Santisima Katedrali, Silah Müzesi gezilecektir. La Canchanchara Bar’da Trinidad’ın benzersiz rom kokteyl tadımı ardından öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğleden sonra Şeker Vadisine gidiyoruz ve burada eski şeker tarlaları ile Iznaga Kulesini görüyoruz. Tur bitimi otelimize transfer ve akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6.Gün:Trinidad - Santa Clara - Varadero

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılma ve Varadero’ya transfer.Yol üzerinde Santa Clara turumuzu gerçekleştiriyoruz. Che Guevara'nın ve onunla birlikte birçok yakın arkadaşının da mezarlarının bulunduğu bu şehirde Che'nin mozolesini, müzesini geziyor, zırhlı treni görüyor sonra şehirde kısa bir oryantasyon turu gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeği için mola veriyoruz ve ardından yolumuza devam edip akşam saatlerinde Varadero’daki otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Varadero'daki otelimizde.

7.Gün:Varadero

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından deniz ve kumun tadını doyasıya çıkarmak üzere tüm günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Catamaran Crucero del Sol turuna katılabilirler. Bu turumuzda musait bir bölgede snorkeller ile dalış yapılmaktadır. Karaip’teki muhteşem deniz altındaki değişik ve renkli balıkları ve siyah, kırmızı mercanları görme imkanımız var. Daha sonra katamaranımızla yolumuz devam ederken yunuslarla beraber yüzme imkanları bulacağız. Öğlen saatinde Cayo Blanco’da deniz ürünleri ağırlıklı öğlen yemeği alınacaktır. Yemek sonrası bembeyaz kumsalda güneşlenip yüzme imkanı. Akşam üzeri Varadero’ya geri dönüş ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

8.Gün:Varadero - Havana - İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Havana Havalimanı’na transfer. Saat 09:20’de Türk Havayolları TK183 sefer sayılı uçak ile Istanbul’a hareket.

9.Gün:Paris - İstanbul

Yerel saat ile 09:00’da Atatürk Havalimanı’na varış ve TravelClub International hizmetlerinin sonu.

Bir başka Travel Club gezisinde görüşmek dileğiyle.

OTELLER ve FİYATLAR

Detaylı bilgi için lütfen seyahat danışmanımız ile iletişime geçiniz.

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
 • THY ile İstanbul – Paris – Havana gidiş, Havana – Paris – İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Havana’da 5* Nacional Hotel vb. otelde 4 gece oda kahvaltı konaklama
 • Trinidad’da 4* Brisas Trinidad Del Mar Hotel vb. otelde 2 gece her şey dahil konaklama
 • Varadero’da 5* Melia Varadero Hotel vb. otelde 2 gece her şey dahil konaklama
 • Havana, Trinidad, Santa Clara turları
 • Cienfuegos turu
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat Sigortası
GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Vize 50 € (Yeşil pasaporta vize uygulanmamaktadır)
 • Tropicano Show
 • Pinar del Rio& Vinales
 • Catamaran Crucero del Sol
 • Belirtilen yemeklerdeki içecekler
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Yurtdışı çıkış fonu (15 TL)
 • Küba ayak bastı ücreti (Direk misafirlerimiz tarafından ödenmektedir)
 • Dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • TURSAB
 • JATA