'dan itibaren

Carina ile

7 gece / 8 gün

MALDİVLER

Carina Yatı ile Büyülü Maldivler...

Carina Yatı konaklamaları, Transferler, Seyahat Sigortası, Tüm vergiler dahildir

RezervasyonE-Posta
Cep Telefonu
İş Telefonu
Ev Telefonu
Captcha Image

Carina Yatı ile Büyülü Maldivler...

7 Gece / 8 Gün

PROGRAM

1. Gün: MALE - GURAIDHOO / Güney Male Atoll

Hint okyanusunun gözden adalar topluluğu Maldivler’in başkenti Male’ye varışınızın ardından Male Limanındaki Carina Tekne’sine transfer ve yerleşme. Buradan Kurumba House Reef’e doğru yola çıkıyoruz ve burada gün boyu sürecek dalış imkanı. Guraidhoo, Güney Male Atoll’de demirliyoruz, geceleme teknemizde.

2. Gün: DHANGETTI / Güney Ari Atoll

Günün ilk dalışı için Guraidhoo Corner veya Kandooma Thila’ya hareket etmek üzere demir alıyoruz.
Sonraki iki dalışımız ise Vilamendhoo Thila ve Five Rocks’da, demirleme ve geceleme Dhangetti, Güney Ari Atoll’de.

3.Gün: RAIYDHIGGA/ Güney Ari Atoll

Günün ilk dalışı için Kudarah Thila’ya hareket etmek üzere demir alıyoruz.
Sonraki dalışımız ise zararsız köpek balıklarının en çok görüldüğü Bodufinolhu Thila / Maamigili Byeru’da ve Üçüncü dalışımız ise Rehi Reef’de. Akşam Raiyghigga Adasında Barbekü partisi.
Demirleme ve geceleme Raiydhigga, Güney Ari Atoll’de.

4.Gün: MAYA FUSHI / Kuzey Ari Atoll

Günün ilk dalışı için Panettone’a hareket etmek üzere demir alıyoruz.
Sonraki dalışımız ise Fish Head’de ve Üçüncü dalışımızı ise Maya Tila’da gece dalışı olarak yapıyoruz. Demirleme ve geceleme Maya Fushi, Kuzey Ari Atoll’de.

5.Gün: RASDHOO / Kuzey Ari Atoll

Günün ilk dalışı için Hafsa Thila’ya hareket etmek üzere demir alıyoruz.
Sonraki iki dalışımız ise Bathalamaagaa Kanthila ve Rasdhoo Madivaru Corner’da, demirleme ve geceleme Rasdhoo, Kuzey Ari Atoll’de.

6.Gün: BODUHITHI (RASFARI) / Kuzey Ari Atoll

Günün ilk dalışı için Rasdhoo Madivaru Hammer Head Point’e hareket etmek üzere demir alıyoruz.
Sonraki iki dalışımız ise Voshimas Thila ve Nakacha Thila’da, demirleme ve geceleme Boduhithi veya Rasfari, Kuzey Ari Atoll’de.

7.Gün: KURUMBA / Kuzey Male Atoll

Günün ilk dalışı için Paradise Manta Point’e hareket etmek üzere demir alıyoruz.
Öğleden sonra Male’ye geçip yarım günlük şehir turumuzu yapıp, Male’yi ve yerel halkı yakından tanıma imkanı buluyoruz. Tur bitiminde limana dönüş ve yatımızla Kurumba yakınlarında demirlemek üzere denizde seyir. Kuzey Male Atol’ündeyiz.

8.Gün: KURUMBA / Kuzey Male Atoll - MALE - ISTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transferiniz yapılıyor ve seyahatimizin sonuna geliyoruz.
Bir dahaki seyahatimizde yeniden görüşmek üzere…

Yukarıdaki program hava koşullarına ve grup taleplerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

OTELLER ve FİYATLAR

Detaylı bilgi için lütfen seyahat danışmanımız ile iletişime geçiniz.

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
 • Carina Yatı’nda 7 gece tam pansiyon konaklama,
 • Havaalanı/yat/havaalanı transferleri
 • Seyahat süresinde 17 kere dalış imkanı.
 • Yarım günlük Male şehir türü
 • Issız Adada Barbekü partisi
 • Dalış rehberlik servisi
 • 12 litre silindir ve ağırlık
 • Sertifikalı dalgıçlar için Nitrox
 • Hava tüpleri
GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Uçuşlarınız
 • Şahsi harcamalar
ÖNEMLİ DALIŞ BÖLGELERİ

Maamigili

Maamigili, Ari’de balina köpekbalığı bulmak için muazzam bir yerdir! Bu büyük deniz canlılarının bir aşağı bir yukarı seyrederek bir sonraki yemeklerini aradıkları Güney Ari Atol’ünün tam güney noktasında bazı yerler vardır. Eğer şanslıysanız dalışınız sırada onların geçişlerini görebilirsiniz.

Rasdhoo Madivaru Köşesi

Rasdhoo Madivaru Köşesi, Atoll’ün içine giden kanalın köşesinde yer almaktadır. Madivaru’nun deneyimli dalgıçlar arasında kendine has bir ünü vardır. Ari Atoll’ünde bulunan en görkemli ve karmaşık resif oluşumlarından birine sahiptir. Çekiç Köpekbalıkları gündoğumunda hemen önce büyük gruplar halinde ortaya çıkar burada. Yunusbalıkları ve Dog Tooth Tuna balığı (köpek dişli Orkinos) Black Snapper (siyah mercan balığı) sürüleri ile birlikte günün erken saatlerinde resif kenarlarında görünmektedirler. Dalgıçlar buralarda beyaz mercan kayalığı köpek balığı, pelajikler,travaliler, küçük Tunalar, Jack’ler, Kurdele yılan balıkları, Napolyon Wrasse ve Barracuda’ları görüntüleme fırsatı bulacaklardır.

Fish Head

Fish Head, Köpekbalığı noktası veya Mushimasmingali Thila olarak da bilinir. Köpekbalıklarını görmek için en iyi yerlerden biridir. Siyah mercan çalıları ve geniş gorgonlar fonunda binlerce mavi çizgili sarı mercan balığını görebileceğiniz mağaralar ve sarkıtlara sahiptir.

Maya Thila

Maya Thila, Maldivlerde en ünlü dalış sitelerinden biridir ve hem gündüz hem de gece vakti tüplü dalış için harika bir yer olarak bilinir. Burada görülen deniz uyaşamı büyük ölçüde akımlara bağlı olarak değişiklik gösterir. Akımlar güçlü değilse, burası daha az deneyimli dalgıçlar için uygun bir dalış bölgesi olur ancak güçlü akımlarda bursası sadece deneyimli dalgıçlar için önerilebilir, tabi onların da yüzey balonu kullanmaları gerekecektir.
Maya Thila, neredeyse her zaman, gündüz ve gece olmak üzere görülebildikleri beyaz mercan köpekbalıkları açısından da çok ünlüdür.

Guraidhoo Köşesi

Kanalın doğu tarafı açık okyanus olduğundan beri büyük avcı balıklar buralarda düzenli olarak fark edilebiliyorlar. Bu bölge köpekbalıkları, kedi balığı sürleri ve arasıra da olsa yelken balığı ve çekiç köpek balığı görüldüğü ile ünlüdür.
Dalış için en uygun durum akımın atolün içine doğru aktığı zamandır. Akımın atolün içine akmasını takiben dış resifte dalış başlar. Pelajik türlerin çoğu, resifin okyanusun derinliklerine düştüğü doğu tarafında gözlemlenir. Kanaldaki dalışın sonunda, resif boyunca sarkıtlar, yumuşak mercan filizleri ve küçük balıkları görebilirsiniz.

Kandooma Thila

Bir gözyaşı şeklindeki Kandooma Thila, Güney Male Atol’ünde manzarası kadar, verimli balık yaşamıyla da en büyüleyici dalış bölgelerinden birisidir.

 • TURSAB
 • JATA