'dan itibaren

Air France Hava Yolları ile

7 gece / 8 gün

4* Oteller

MEKSİKA

Mexico City (2) - Merida (2) - Chichen Itza Cancun (3)

Air France Hava Yolları ile uçuşlar, Otel konaklamaları, Transferler, Seyahat Sigortası, Tüm vergiler dahildir.

RezervasyonE-Posta
Cep Telefonu
İş Telefonu
Ev Telefonu
Captcha Image

MEKSİKA

7 Gece / 8 Gün
Air France Hava Yolları

PROGRAM

1.Gün: İstanbul - Mexico City

Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalindeki TravelClub Ofisinde saat 08:40’da buluşma. Check in işlemlerinin yapılması sonrası 10:40’da KLM Hava Yolları KL2758 sefer sayılı uçağı ile Amsterdam aktarma, ardından KLM Hava Yolları KL685 sefer sayılı uçak ile saat 14:30’da Meksika’ya hareket. Yerel saat ile 18:55’de Meksika’ya varışın ardından bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2.Gün: Mexico City

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu turumuzda, Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı, Bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali, Meksika’nın hükümet binası olan ve Azteklerden bugüne mimari yapısı çok az değişime uğramış olan Ulusal Saray, şehrin en önemli opera binası olan Güzel Sanatlar Müzesi ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan esrarengiz antik şehir Teotihuacan ve buradaki Güneş Piramidi, Ay Piramidi ve Ölüler Yolu göreceğimiz yerler arasında. Şehir turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Ulusal Antropoloji Müzesi gezimize katılabilirler. “Dünyanın En İyi Antropoloji Müzesi” olarak anılan müzede 26 ayrı sergi salonu var.Müzenin girişindeki 170 tonluk Aztek Yağmur Tanrısı heykeli, Aztek takvimini gösteren Güneş Taşı. Gerçekte, üstünde insan kurban edilen 3,6 metre çapında ve 26 ton ağırlığındaki Güneş Taşı’nın tam ortasında, bıçak tarzındaki dili dışarıya çıkmış ve iki yandaki elinde birer kalp tutan Güneş Tanrı Tonatiuh’ın figürü işlenmiş. Efsaneye göre Güneş Tanrı Tonatiuh’ın yaşaması için devamlı olarak insan kurban edilmesi gerekiyormuş. Taşın çevresinde yer alan 20 adet küçük dikdörtgen güneş takvimindeki ayların günlerini, 18 adet dikdörtgen ise güneş yılındaki ayları temsil ediyor. Güneş Taşı’nı ilginç kılan bir başka ayrıntı ise bitmiş dört dünya döngüsünü de gösteriyor olması. Tur bitiminde otelimize transfer ve odalarımıza yerleşmenin ardından serbest zaman.Geceleme otelimizde. Tur bitiminde otelimize transferimiz gerçekleşiyor.Geceleme otelimizde.

3.Gün: Mexico City

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Merida’ya gitmek üzere havalanına transferimiz yapılıyor. Interjet havayolları IJ 2520 no’lu sefer ile 11:30’de 1,300 km uzaktaki Yucatan eyâletinin başkenti, Merida’ya hareket ediyoruz. 13:10’da,yaklaşık 2 saatlik bir yolculuğun ardından Merida'ya varışımızda bizi görkemli kilise binaları, tek ya da iki katlı evleri, daracık taş sokaklarıyla Merida bir festival havasında karşılıyor.Yapacağımız şehir turunda Plaza Mayor Meydanı, San Idelfonso Katedrali,Montejo’nun evini göreceğiz. Tur bitiminde otelimize gidiyoruz. Geceleme otelimizde.

4.Gün: Mexico City - Merida

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde ekstra olarak düzenlenecek olan Yucatan yarımadasının en iyi korunmuş ören yerlerinden biri olan Uxmal ve Yucatan eyaletinde antik henequén bölgesinin kalbinde bir simge yapı yenileme projesi olan öğle yemekli Sotuta de Peón turumuza çıkıyoruz. Bu turumuzda Magician’s Pyramidve görkemli Great Pyramid’i,arkeoloji harikaları Guesser Piramidi, Quadrangle Rahibe Manastırı ile Başkanlık Sarayı’nı,tipik Maya evlerini görme imkanımız olacak.Tur bitiminde otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Otelimizde alacağımız akşam yemeği için lobide buluşuyoruz. Geceleme otelimizde.

5.Gün: Merida

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından otobüsümüze binip 200 km uzaklıktaki Meksika'nın Pasifik Okyanusu kıyısında yer alan tropikal cenneti, Meksika'nın göz bebeği bir tatil merkezi, Maya dilinde “Gökkuşağının Sonundaki Gemi” anlamına gelen Cancun'a hareket ediyoruz. Yol üzerinde dünyanın yeni 7 Harikası’ndan biri olarak sayılan, Yucatan Yarımadasında Valladolid ile Merida arasındaki Maya kenti Chichen-Itza’ya varıyoruz. Bu kent günümüzde Meksika’nın en çok ziyaret edilen ikinci arkeolojik sit alanı, yenileme bakımından en iyi durumda bulunan Maya kentidir. Yoğun yağmur ormanları arasındaki Chichen-Itza’nın olağanüstü güzellikteki yapılarından Kukulkan Piramidi (Maya adıyla Quetzalcoatl, Ispanyolların deyişiyle El Castillo-Kale),Büyük Top Sahası,Kutsal Kuyu –Cenote Sagrado,Savaşçların Tapınağı,Rasathane göreceğimiz yerler arasındadır.Turumuzun ardından otelimize doğru yolumuza devam ediyoruz. Odalarımıza yerleşmenin ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6.Gün: Merida - Chichen Itza - Cancun

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde panaromik şehir turuna çıkıyoruz. Bu turumuzda, büyüleyici arkeolojik sit yeri olan Ek Balam’ı görüyoruz.Akropolis’de en etkileyici olan 160 metre taban uzunluğu üzerine inşa edilmiş büyük ana piramit.Sonrasında güzel gizli Cenote X-Canche’de kısa bir yürüyüş yapacağız. Tur bitiminde güneş, deniz ve beyaz kumun büyülü dünyasında, Mayalarca kutsal sayılan sularında yüzmek üzere rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Yucatan yarımadasındaki Maya kentlerini ve Latin Amerikanın piramitleri olarakta anılan tapınakları keşfetmek için Cancun mükemmel bir merkez. Tur bitiminde otelimize transfer ve odalarımıza yerleşmenin ardından dinlenmek üzere serbest zaman. Geceleme otelimizde.

7.Gün: Cancun

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından,güneş, turkuaz mavisi deniz ve beyaz kumun büyülü dünyasında tatilin keyfini çıkarmak için tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Mujeres Adası turuna katılarak günü renklendirebilirler. Mujeres Adası, Ay tanrıçalarının yurdu sayılan ve 16. yüzyılda ‘Island of Women’ yani kadınlar adası diye anılan bu ada Cancun’a feribotla 20 dakika uzaklıkta ve adeta cennetten bir köşe. Burada şnorkel veya tüple dalarak adanın dev kaplumbağalarını,renkli balıklarını vezengin su altı faunasını görme imkanımız var. Tur bitiminde otelimize transfer ve odalarımıza yerleşmenin ardından dinlenmek üzere serbest zaman. Geceleme otelimizde.

8.Gün: Cancun - Paris

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından rehberimizin belirleyeceği bir saate kadar serbest zaman. Sonrasında odaları boşaltma ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından Cancun havaalanına transfer. Air France Hava Yolları’nın AF651 sefer sayılı uçağı ile saat 19:30’da Paris’e hareket. Yerel saat ile 12:10’da varış. Uçak değiştirerek Air France Hava Yolları AF5088 ile saat 15:25’de İstanbul’a hareket.

9.Gün: Paris - İstanbul

Yerel saat ile 19:55’de İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış ve TravelClub International hizmetlerinin sonu

Bir başka Travel Club gezisinde görüşmek dileğiyle.

OTELLER ve FİYATLAR

Detaylı bilgi için lütfen seyahat danışmanımız ile iletişime geçiniz.

GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
 • Air France Havayolları ile İstanbul – Mexico City/Cancun – İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • İç hat ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Tüm havalimanı vergileri
 • Programda belirtilen bütün transferler
 • Mexico City ve Merida’da 4* otellerde Oda Kahvaltı konaklama
 • Cancun’da 3 gece her şey dahil sistemde konaklama
 • Mexico City Panoramik şehir turu
 • Merida Panoramik şehir turu
 • Cancun Panoramik şehir turu
 • Chizchen Itza Gezisi
 • Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Rehberlik hizmetleri
 • Seyahat Sigortası
GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Vize Ücretleri
 • Programda belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki belirtilmeyen içecekler
 • Otel ekstraları (Telefon, minibar vs.)
 • Ulusal Antropoloji Müzesi Gezisi
 • Uxmal & Sotuta de Peón Turu
 • Mujeres Adası
 • Tüm şahsi harcamalar
 • TURSAB
 • JATA